Календар събития 2020 по инициатива „София – европейска столица на спорта“ (проект)

| Sofia2018 Info Team

2020 – СЪБИТИЯ ПО ИНИЦИАТИВА „СОФИЯ – ЕВРОПЕЙСКА СТОЛИЦА НА СПОРТА“
 –  14 януари, вторник: БНР гостува на Спортната евростолица – 1-часов блок от ИнфоЦентър
 – 18 януари, събота: V Витоша Зимен Фест – Световен Ден на снега – на х. Алеко
 – 31 януари – 02 февруари: Джудо ЕК и олимпийска квалификация за мъже – Арена Армеец
 – 9 февруари, неделя: IV Фемили Сноу Дей – Зимен семеен празник на Витоша – м. Офелиите
 – 12-18 февруари: София Трофи – фигурно пързаляне за Купа Европа за деца и юноши – Зимен дворец
 – 16 февруари, неделя: Ски-състезание за Купа „Район Витоша“ – писта Витошко лале
 – 28.02 – 01.03: IV Международен баскетболен турнир за девойки „Ваня Войнова“ – зала Триадица
 – 29 февруари, събота: Най-голямото нощно ски-каране – писта Витошко лале и х. Алеко
 – 29.02 – 01 март: Сноуборд и Фрирайд ски VITOSHA X-LINES – Витоша, над х. Алеко, Резньовете
 – 6 март, петък: V Тенис на маса Фест – турнир градско първенство в зала Арена Армеец
 – 13-15 март: Баскетбол Купата на София международен турнир за кадети – зала Универсиада
 – 14 март, събота: Спортни танци турнир за Купа София, кръг от Купа България – зала София
 – 14 март, събота: Ски-алпинизъм Преход Алеко-Черни връх и ДП младежи – х. Алеко
 – 18 март: Церемония по връчване филм „Споделени игри“ на директори на училища – в Общината
 – 21 март, събота: Карате Международен турнир София оупън – зала Асикс Арена
 – 21-22 март: Открито градско първенство по фехтовка(сабя) за Купа София – зала Руски паметник
 – 24 март, вторник: Церемония по номиниране лице на инициативата 2020 – в Столична община
 – 25-29 март: Олимпийска квалификация и Световна купа по модерен петобой – комплекс НСА
 – 28-29 март: Фестивал на любителски групи за народни танци „Хоро се вие, извива“ – з. Триадица
 – 5 април, неделя: Международен Великденски Кикбокс турнир – зала „Свети Георги“
 – 6-27 април: 1-во Издание на Мобилна изложба „София Фото Спорт“ – Градска градина
 – 9 април, четв.: Семинар с методисти председатели на спортни клубове „Дълголетие“ – ИнфоЦентър
 – 10-12 април: Световна купа по художествена гимнастика – олимп. квалиф. – зала Арена Армеец
 – 11 април, събота: Плуване детски турнир Цветница – басейн Спортна палата
 – 12 април, неделя: Велошествие, крос и спортен празник – от пл. Народна събрание до Южен парк
 – 14 април, вторник: Великденски турнир за деца и младежи в риск – Спортна София
 – 26 април, неделя: Ърбан зона + II градски фестивал по Стрийт фитнес и паркур – Княжеска градина
 – 30 април – 3 май: Олимпийска квалификация международен турнир по борба – Арена Армеец
 – април: Дарик Радио гостува на спортната евростолица – в ИнфоЦентър София Спорт
 – април: Конференция „Рискове и ползи за София като домакин на големи спортни прояви“
 – 8 май, петък: София гостува на Банкя Спортен празник – в центъра на Банкя
 – 9 май, събота: III Градски турнир по конен спорт за „Купа София“ – Южен парк
 – 9-10 май: Турнир за Купа София за незрящи и слабовиждащи шахматисти – х. Рила
 – 9-10 май: IV Волейболен фестивал  Люлин – ж.к. Люлин
 – 10 май, неделя: Планинско колоездене кат. ХСО – в Княжевската гора и Долна станция на лифта
 – 15-17 май: Колоизкачване на Витоша и два критериума Купа Долчини – Арена Армеец и Южен парк
 – 16 май, събота: Run2Gether – благотворително бягане за хора с увреждания – Нацонален стадион
 – 16-17 май: Градско първенство по таекуон-до – зала „София“
 – 18 май, понеделник: Финал на детски игри „Атлетиката търси таланти“ – нац. стадион Васил Левски
 – 19 май, вторник: Конференция „Спорт за всички“ – НСА
 – 20 май, сряда: Награждаване талантливи млади спортисти по Програма за закрила – в Инфоцентъра
 – 23 май, събота: II Споделени игри на Витоша – различни видове спорт – на Игликина поляна
 – 28-30 май: Sofia Bike Expo 2020 – форум за колоездачните спортове – зала Асикс Арена
 – 29-31 май: LР Cup – детски баскетболен турнир – зала „Триадица“
 – 30-31 май: Европейска купа по спортно катерене за юноши и девойки – катерачен център Уолтопия
 – 30-31 май: Плажен волейбол за деца и младежи до 18 г. Волеймания – плажни игрища Младост 4
 – 31 май, неделя: София спортува IV – Борисова градина под Братската могила
 – 31 май, неделя: Здраве и спорт III – спортен фест в Княжеска градина
 – 31 май, неделя: Планинско колоездене кат. ХСО – в Симеоново
 – 1 юни, понеделник: NN Kids Run детско бягане – Южен парк
 – 1 юни, понеделник: III Футболен турнир за деца в риск – ст. Академик, 4-ти км
 – 1 юни, понеделник: Цветята на България – детски турнир по художествена гимнастика в зала Армеец
 – 1 юни, понеделник: Градско първенство по акробатика за юноши и деца – к-с „Червено знаме“
 – 5-7 юни: Художествена гимнастика МТ „Диамантите на София“ – Асикс Арена
 – 6 юни, събота: III Турнир по лека атлетика „Цветанка Христова“ – НСА
 – 6 юни, събота: Благотворително бягане на 5kmRun – Южен парк
 – 7 юни, неделя: Детско планинско колоездене HOME MOUNTAIN BIKE CUP – Витоша, Драгалевци
 –  9 юни, вторник: III Футболен турнир Район Нови Искър с участието на райони край Северна тангента
 – 13-14 юни: 37-а Обиколка на Витоша 100 км – супермаратон и колоездене по трасе около Витоша
 – 13-14 юни: OM Yoga Show III – в Борисовата градина
 – 21 юни, неделя: Автомобилизъм „Писта София“ – пътен възел Бояна
 – 23 юни: Откриване алея на спортната слава – ще се уточни
 – 23-24 юни: V Възраждане Фест финали градско п-во в 4 спорта – на к. Спортна София зона Б5
 – 28 юни, неделя: Планинско колоездене категория ХСО – в Княжевска гора и Долна станция на лифта
 – 4-14 юли: Световно първенство по баскетбол за юноши до 17 г. – зала Арена Армеец
 – 6-20 юли: 2-ро Издание на Мобилна изложба „София Фото Спорт“ – НДК алея до лятно кино
 – 19 юли, неделя: VI Витоша Летен Фест и Спортен Празник – пред х. Момина скала
 – юли: Европейско първенство по водомоторни спортове – езеро Панчарево
 – юли-август: Спортът – модерен живот, III фестивал и футболен турнир „Витоша къп“ – Железница
 – 3-17 август: 3-то Издание на Мобилна изложба „София Фото Спорт“ – Градска градина
 – 8-9 август: Витоша Home Mountain и Държавно първенство по Ендуро колоездене – из Витоша
 – 10-13 август: Бадминтон Световна купа и Квалификация за СП и ЕП – (Зала София)
 – 22 август, събота: Спортна улица в рамките на Арт Булевард – на бул. Фритьоф Нансен
 – 30 август, неделя: Изкачване на Черни връх, 14.Витоша Рън и Нац. събор БТС – от НДК до Черни връх
 – август края: Международен Велопоход София – Пазарджик – трасето ще се уточни
 – 6 септември, неделя: Екиден маратон 2020 – със старт/финал пред нац. ст. Васил Левски
 – 12 септември, събота: IV Ден на танците и здравословната храна – в Княжеска градина
 – 11-13 септември: V Атлетически и коло пробег Софийски манастири – цялото Софийско поле
 – 17 септември: Нощно бягане за празника на София на 5 – из София
 – 19 септември, събота: Витоша моята планина – планинско бягане – от Бояна до х. Алеко
 – 20-23 септември: София Ърбан Зона Спорт и Extreme Fest – в Княжеска градина
 – 26 септември, събота: III НДК 360 Спорт Фест около и в НДК
 – 27 септември, неделя: Х Международен фитнес фестивал
 – 28 септември – 04 октомври: Тенис ATP World Tour 250 – Sofia Open 2020 – зала Арена Армеец
 –  септември: Научно-практическа конференция „Управление на спорта по света“ – х. Сюит
 – септември: Спортен празник софтбол – Княжеска градина
    – 3-4 октомври: III София Фит Фест международен фитнес и уелнес фестивал – м. з. „Арена армеец“  
 – 3-4 октомври: IV Международен турнир петанк Мемориал „Панайот Бончев“ – Военна академия
 – 9-11 октомври: Планинско колоездене спускане HOME MOUNTAIN BIKE DOWNHILL CUP – Витоша
 – 11 октомври, неделя: Wizz Air София Маратон 2020 – из София
 – 13-15 октомври: III Столичен военен спортен фестивал – „Спортна София 2000“, парк Възраждане
 – 17-18 октомври: „Есенни диаманти“ – международен турнир худ. гимнастика – Асикс Арена
 – 17-18 октомври: Корпоративен турнир баскет, волей, минифутбол, тенис на маса –  к. Възраждане
 – 18-20 октомври: Таекуондо Sofia 2020 WT Grand Prix – ще се уточни
 – 31 октомври, събота: Национален карате фестивал – зала (ще се уточни)
 – октомври: София – Евростолица на спорта в София Индипендънт Филм Фестивал – кино Люмиер
 – октомври: 4-то Издание на Мобилна изложба „София Фото Спорт“ – ще се уточни
 – 10 ноември, вторник: Национално първенство за деца и младежи в риск – зала Арена Армеец
 – 14-15 ноември: Международен турнир по спортни танци – залата ще се уточни
 – 20–22 ноември: IV Турнир фехтовка „Сабята на Етрополски“ за ЕК юноши и кадети – Асикс Арена
 – 20-21 ноември, петък-събота: Втори балкански конгрес в спорта – приложни науки в спорта – НСА
 – 24-25 ноември, вторник-сряда: Годишна Церемония на ACES Europe – в Брюксел
 – 28-29 ноември : Открит Международен турнир по куадратлон за Купа София – зала Арена Армеец
 – ноември: Международен турнир по шорттрек – Зимен дворец  (датата ще се определи през април)
 – ноември: Фигурно пързаляне Международен турнир за Купа Денкова-Стависки – Зимен дворец
 – ноември: Национален Брейк турнир – залата ще се уточни

 – 1 дек, вт.: Награждаване талантливи млади спортисти по Програма за закрила – в Инфоцентъра
 – 1-3 декември: Спортната евростолица в Дни на предизвикателството– Филмфест в УАСГ
 – 6 декември, неделя: VI Бейби Аеробик Фест – в зала Триадица
 – 11 декември, петък: Коледен празник „Да подкрепим колективните спортове” – в Арена Армеец
 – 19 декември, събота: Международен Коледен Кикбокс турнир – зала София
–––– Общо 112 основни събития и активности, плюс приблизително още толкова съпътстващи. Възможни са промени и допълнения –––